Ewangelista Bitcoin Anthony Pompliano oznacza DeFi Oszustwo marki ICO

Gwałtowny rozwój DeFi w żaden sposób nie zmniejszył krytyki ze strony branży kryptowalut. W rzeczywistości wzrost wykorzystania i popularności przyciągnął ostrą krytykę ze strony graczy z branży, z których wszyscy w większości sklasyfikowali DeFi jako bańkę.

Teraz Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital, powtórzył podobne podejście. W odpowiedzi na tweeta do innych graczy z branży, którzy bronili fali DeFi, maksymalista Bitcoin oświadczył, że za oszustwami ICO stoją również zwolennicy „oszustw DeFi” .

Podczas gdy wszystkie ICO nie były zbyt oszukańcze, tylko kilka przeżyło, aw porównaniu z DeFi wiele osób krypto-osobowości nie zgodziło się, że DeFi jest rzeczywiście oszustwem. Argument Pompliano odwołuje się do poprzedniego tweeta, w którym twierdzi, że DeFi jest bardziej scentralizowane, niż się wydaje. Cytując, że większość węzłów Ethereum jest uruchamianych w usługach internetowych Amazon (AWS), Pompliano sugeruje, że Jeff Bezos mógłby ograniczyć większość aplikacji DeFi w sieci Ethereum.

Kontrola nad aplikacjami DeFi

Wracając do przeszłości, większość krypto-osobowości nie zgodziła się, że Ethereum nie był tak scentralizowany, jak twierdzi. Camila Russo, członek zespołu platformy badawczej DeFi, wyjaśnia, że ​​tylko 37% hostowanych węzłów znajduje się na Amazon, podczas gdy 70% jest hostowanych na innych platformach.

Nadal jest miejsce na decentralizację

Dużym problemem może nie być mniejsza liczba węzłów podłączonych do AWS, ale możliwość, że Ethereum może nie mieć tak dużej kontroli nad swoją siecią, jak twierdzi. Jeśli na przykład Amazon zanurzy się w kryptowalutę, tworząc w przyszłości swój własny Blockchain i cyfrową walutę, może dojść do utraty ponad 20% wydajności sieci, a także zmiany cen.

Co gorsza, gdyby inne usługi w chmurze zlikwidowały węzły Ethereum, prawie cała sieć mogłaby zostać natychmiast usunięta. Ponieważ Ethereum promuje się jako zdecentralizowana sieć, pomimo tego, że większość jego ekosystemu jest rozproszona na innych platformach, zrozumiałe jest, że użytkownicy Ethereum będą uważać na sieć i tam, gdzie naprawdę jest kontrola.

W międzyczasie wiele krypto-osobowości pozostaje na uboczu co do poziomu krytyki rzucanej na Ethereum, szczególnie ze strony maksymalistów Bitcoin

Erik Voorhees i Alex Saunders odpowiedzieli podobnie, mówiąc, że krytycy Ethereum byli podobni do krytyków Bitcoin, którzy głównie szarpią Bitcoina z niezwykle subiektywnego punktu widzenia.

Chociaż Ethereum może nie chcieć samodzielnie uruchamiać swojego węzła wyłącznie, skalowalność nadal znajduje się w czołówce sieci. Chociaż krótkotrwały testnet Spadina, który został uruchomiony na 30 th września opóźnione rozpoczęcie Ethereum 2.0 , następny bieg szlak mogłoby się dziać w najbliższym czasie.